Deze website van Famostar gebruikt cookies die ons in staat stellen informatie te verzamelen over het gebruik van onze site en diensten en om deze te verbeteren. Door het plaatsen van cookies van derde partijen kunnen wij onze marketing op jou persoonlijke voorkeuren afstemmen.

Uw browser ondersteunt geen cookies. U kunt deze inschakelen via de instellingen.
Home Nieuws Nightlife LED [Achter de schermen II]

Nightlife LED [Achter de schermen II]

In de vorige editie zijn we gestart met een nieuwe reeks waarin we u meenemen naar onze afdeling productontwikkeling, waar momenteel druk gewerkt wordt aan onze nieuwe buitenarmatuur de Nightlife LED. We willen u graag vertellen hoe zo’n nieuw product tot stand komt. Waar beginnen we, hoe verloopt het proces en wat is er allemaal voor nodig om u het juiste product aan te kunnen bieden? In dit tweede artikel gaan we in op de ontwerpfase en vertellen we u alvast twee unieke features..

Op weg naar het nieuwe nachtleven

In de vorige editie zijn we gestart met een nieuwe reeks waarin we u meenemen naar onze afdeling productontwikkeling, waar momenteel druk gewerkt wordt aan onze nieuwe buitenarmatuur de Nightlife LED. We willen u graag vertellen hoe zo’n nieuw product tot stand komt.

Waar beginnen we, hoe verloopt het proces en wat is er allemaal voor nodig om u het juiste product aan te kunnen bieden? In dit tweede artikel gaan we in op de ontwerpfase en vertellen we u alvast twee unieke features...

Op weg naar het nieuwe nachtleven
Een belangrijke mijlpaal van de ontwerpfase is het moment dat de eerste kunststofdelen uit de matrijs komen, de zogenaamde ‘First Out of Tools’. Na maanden van ontwerpen met behulp van een 3D-tekenpakket en het begeleiden van de matrijsbouwer moet blijken of het geheel functioneert zoals bedacht. De eerste kunststoffen van de nieuwe Nightlife LED blijken goed op elkaar te passen en op de overige onderdelen, zoals de elektronicaprint en de accu. De elektronica werkt ook naar behoren, waardoor we het hele product konden opbouwen als model. Het is een fantastisch gezicht, al zeggen we het zelf, ons nieuwe product de afdeling te zien verlichten in deze donkere dagen.

Testen en optimaliseren
De komende tijd staat in het teken van testen en optimaliseren van het product. Er zullen slagvastheid- en waterdichtheidproeven (IP/IK) worden gedaan en toleranties worden gecontroleerd en waar nodig aangescherpt. Het productieproces zal worden geoptimaliseerd en oppervlaktetexturen zullen worden aangebracht.
Als we overtuigd zijn dat het product voldoet aan de gestelde eisen bieden wij het product voor een ENEC-productkeuring aan bij KEMA/DEKRA. Bij een ENEC-productkeuring wordt het product getest volgens alle relevante productnormen.

Sneak preview
Een sneak preview van een spannende innovatie van de Nightlife LED, welke we nog een beetje geheim willen houden, ziet u hiernaast. Het betreft de montagebak waar de lichtunit aan bevestigd wordt. Deze bevestiging is geïnspireerd op het kliksysteem van onze Go!, wat betekent dat er geen gereedschap voor nodig is. Vervolgens zijn beide handen vrij voor het afronden van de montage.

Een andere feature is de ‘omgedraaide warteltoepassing’. Ook na het vastschroeven van de montagebak aan de muur is de wartel nog volledig bereikbaar en aan te draaien. Opkrullende bedrading is hierdoor verleden tijd, en de bedrading kan soepel op de connector worden aangesloten.

Wij zijn er klaar voor, u ook?
Nu duidelijk is dat alle productinnovaties in de nieuwe Nightlife LED goed blijken te werken, lijkt niets de marktintroductie (verwacht voor de zomer van 2013) meer in de weg te staan. Wij zijn op weg naar het nieuwe nachtleven. Gaat u mee? 

Terug naar overzicht
Deel dit artikel: